tel: (+48) 48 331 12 83 | e-mail: biuro@bolid.pl

 Misja Bolid

Działamy w trzech różnych branżach, więc wymaga to od nas indywidualnego podejścia w każdym calu. Nauczyliśmy się tej zasady i pielęgnujemy ją zgodnie z filozofią naszej Firmy.

  • …w branży chłodniczej kierujemy się

…przede wszystkim indywidualnością potrzeb naszych Klientów. Głównym założeniem firmy Bolid jest projektowanie i dostarczanie kompletnych rozwiązań chłodniczych. Wszystkie produkowane urządzenia są dobierane według indywidualnych parametrów, bez względu na branżę, co pozwala nam stale rozwijać zakres działalności…

  • …w branży piwnej i piwowarskiej

…dostarczamy niezawodny sprzęt, aby piwo zawsze smakowało wybornie. Wspieramy regionalne browary i pielęgnujemy tradycję picia złotego trunku…

  • …w branży budowlanej…

…kierujemy się jakością i niezawodnością produkowanego przez nas Olkitu. O uszczelnieniach wiemy prawie wszystko.

 

Wizja Bolid

Dążymy do tego, by stać się liderem w branży chłodniczej, prekursorem w branży piwnej oraz sprawić, by Olkit był marką rozpoznawalną w całej Europie. Chcemy osiągnąć status eksperta i niezawodnego doradcy w zakresie chłodnictwa specjalistycznego oraz osiągnąć stan, gdzie wszyscy pracownicy będą uczestniczyć w tworzeniu wartości firmy i świadomie będą podzielać jej sens i cele.

Dążymy do tego by znaleźć się w czołówce w każdym sektorze naszej aktywności biznesowej poprzez kultywowanie wartości dla nas ważnych.

Wartości Bolid

Po pierwsze: PROFESJONALIZM

Swoją pracę traktujemy z należytym szacunkiem, dokładamy wszelkich starań, aby każdy jeden, realizowany przez nas projekt spełniał najwyższe standardy w każdym znaczeniu tego słowa. Doradzamy kompetentnie i rzetelnie, kierując się indywidualnymi potrzebami. Stale podnosimy swoje kompetencje, aby utrzymać pozycję lidera w branżach, gdzie jesteśmy aktywni. Każdemu Klientowi poświęcamy osobny czas i uwagę. Rozumiemy powagę naszych działań i jakie może wyrządzić szkody nawet najmniejsze zaniedbanie.

Po drugie: INNOWACYJNOŚĆ

Przy tworzeniu naszych urządzeń i produktów wykorzystujemy najnowsze rozwiązania technologiczne. Staramy się utrzymać park maszynowy na najwyższym poziomie, stale szkolimy naszą kadrę. Od naszych dostawców i kooperantów wymagamy największej precyzji i staranności, dbamy o zaplecze merytoryczne, wprowadzamy uproszczenia i ułatwienia, by obsługa naszych urządzeń była prosta i dostępna dla każdego. Nasze urządzenia mają służyć przez lata.

Po trzecie:PARTNERSTWO

W biznesie dbamy o relacje partnerskie z naszymi Klientami, Pracownikami, Współpracownikami, Dostawcami i Kooperantami. Kierujemy się najwyższymi standardami etycznymi i moralnymi. Dążymy do tworzenia silnych więzi i mocnych relacji biznesowych. Każdego Klienta traktujemy indywidualnie, z należytym szacunkiem, poświęcamy mu osobny czas i uwagę.

Także wewnątrz firmy cenimy i kultywujemy podejście partnerskie, jesteśmy zespołem lubiących się ludzi, gdzie każdy z nas jest specjalistą w swojej dziedzinie. Każdy z nas ma prawo wyrazić swoje własne zdanie, przez co aktywnie uczestniczymy w tworzeniu wartości firmy. Szanujemy dzielące nasz różnice, dbamy o nasze wspólne interesy, dzielimy się doświadczeniami i pomagamy sobie wzajemnie.

 

Nasza historia…

Dawno, dawno temu… w pewien upalny, czerwcowy weekend, grupa studentów wydziału Budowy Maszyn Politechniki Gdańskiej wybrała się na biwak. Chłopcy za brali ze sobą namioty, wędki, suchy prowiant i piwo… dużo piwa. Na miejsce dojechali w piątek późnym popołudniem, rozbili się i zaczęli biwakować. Następnego dnia, poszli powędkować, spędzili cały dzień jak na prawdziwych facetów przystało…. kiedy wrócili naszła ich ochota na piwo… które po całym, upalnym dniu było ciepłe… …

„już nigdy nie będę pił ciepłego browara… i zacznę produkować sprzęt, który będzie je chłodził…bo tylko zimne piwo smakuje” – to były słowa Naszego Prezesa Henryka Maciejewskiego

… jak widać, jak powiedział – tak uczynił. Od tamtej pory, czyli jeszcze na studiach, zaczął konstruować pierwsze, pojedyncze chłodziarki do piwa. A jego pierwszymi klientami byli koledzy z akademika. Po studiach, wraz z małżonką, przeniósł się do jej rodzinnego Radomia. Tam otrzymał posadę w jednej z radomskich fabryk, nie przestając działać jako konstruktor sprzętu do rozlewania i chłodzenia piwa… po pewnym czasie ta garażowa działalność zaczęła się rozwijać. Nasz Prezes zrezygnował z ciepłej posadki na rzecz rozwijającej się firmy. Pod koniec lat 80-tych rozszerzył zakres działalności, oprócz sprzętu do piwa, zaczął produkować także cały osprzęt.

W między czasie pojawiła się koncepcja Olkitu, wspólne dziecko Naszego Prezesa i kolegów z wydziału chemicznego. Kolejnym etapem był sprzęt chłodniczy dla przemysłu i piekarni.

… czyli jak pokazuje historia naszej Firmy… od początku istnienia, wszystko co wytwarzamy, wywodzi się z pasji. Każdy nasz produkt ma swoją historię, gdzie inspiracją była indywidualna potrzeba naszych Klientów. Dziś wyrobów własnych mamy blisko 1000… i o każdym jednym mamy coś do powiedzenia.

Wykonanie: GrafMEDIA